Po prostu Agnieszka

1240337_10151873223489489_1003511238_nWitam na mojej stronie! To ja: simply Agnese – po prostu Agnieszka. Na tej stronie zebrałam  pasje i inspiracje obecne w moim życiu zawodowym i prywatnym.

Do pracy? – z przyjemnością!

Jestem autorką tekstów naukowych i popularnych, przewodniczką wycieczek i tłumaczką.  Wiedzą i doświadczeniami dzielę się podczas prowadzonych zajęć ze studentami i kursantami. Mogę śmiało powiedzieć: bardzo lubię moją pracę i robię to, co lubię!

O mnie zawodowo

Studiowałam historię i italianistykę. Pasjonują mnie: poznawanie przeszłości i procesy komunikacji między ludźmi: językowej i poza werbalnej. Języków uczyłam się od zawsze – angielskiego, włoskiego, łaciny , a ostatnio, jako hobby, hebrajskiego. Dynamiczna włoska gestykulacja odpowiada mojemu temperamentowi, a angielski po prostu się przydaje. Już na studiach pracowałam jako przewodniczka i pilotka wycieczek. Razem z turystami odkryłam Warszawę. Nie twierdzę, że to najpiękniejsze miasto na świecie, ale zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących. Historia Warszawy wciąga jak dobry kryminał.

Nie samą historią człowiek żyje

manifUwielbiam jeść i poznawać nowe smaki w tempie slow. Jestem fanką muzyki klasycznej i opery (najbardziej tej włoskiej-oczywiście!). Interesuję się sztuką: na studiach bardziej dawną, renesansową, a dziś coraz chętniej odwiedzam muzea sztuki współczesnej. Dużo czasu spędzam na zabawie z moimi kocicami, Manifką i Melanż. A na tarasie mojego warszawskiego mieszkania hoduję pomidory. W 2015 będzie już czwarty zbiór!

2 uwagi do wpisu “Po prostu Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s