O mnie po polsku

Witam na mojej stronie! Zebrałam  tu pasje i inspiracje obecne w moim życiu zawodowym i prywatnym. w fotograficznym skrócie wygląda to tak:

Jestem historyczką i italianistyką. autorką tekstów naukowych i popularnych, przewodniczką wycieczek i tłumaczką.  Wiedzą i doświadczeniami dzielę się podczas prowadzonych zajęć ze studentami i kursantami. Mogę śmiało powiedzieć: bardzo lubię moją pracę i robię to, co lubię! I lubię też pisać

O mnie zawodowo

Studiowałam historię i italianistykę. Pasjonują mnie: poznawanie przeszłości i procesy komunikacji między ludźmi: językowej i poza werbalnej. Lubię też zastanawiać się nad tym jak się historię pisze i co z tego wynika. Na studiach wciągnęły mnie epoki dawne: późne średniowiecze i renesans. Jak zaczęłam pracować jako przewodniczka okazało się, że ludzi bardziej interesuje co było 100 lub 50 lat. Więc musiałam się douczyć: czytać, odwiedzać miejsca i rozmawiać z ludźmi, który pamiętają. Wróciłam na studia (podyplomowe) do Instytutu Badań Literackich postudiować stosunki polsko-żydowskie

Języków uczyłam się od zawsze – angielskiego, włoskiego, łaciny , a ostatnio, jako hobby, hebrajskiego. Dynamiczna włoska gestykulacja odpowiada mojemu temperamentowi, a angielski po prostu się przydaje. Już na studiach pracowałam jako przewodniczka i pilotka wycieczek w Polsce i za granicą.

Razem z turystami, z przyjaciółmi i sama podróżowałam po bliższych i dalszych lądach. A najciekawiej jest w domu – czyli odkrywać z gośćmi Warszawę. Nie twierdzę, że to najpiękniejsze miasto na świecie, ale zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących. Historia Warszawy wciąga jak dobry kryminał.

Nie samą historią człowiek żyje

Uwielbiam jeść i poznawać nowe smaki w tempie slow. Jestem fanką muzyki klasycznej i opery (najbardziej tej włoskiej-oczywiście!). Interesuję się sztuką: tą dawną, renesansową, a dziś coraz chętniej odwiedzam muzea sztuki współczesnej. Dużo czasu spędzam na zabawie z moimi kocicami, Manifką i Melanż. A na tarasie mojego warszawskiego mieszkania hoduję pomidory. W 2019 będzie już ósmy zbiór!