Dydaktyka i szkolenia

to dla mnie możliwość podzielnia się pasjami i doświadczeniami. Jako wykładowca akademicki współpracuję z moja Alma Mater – Uniwersytetem Warszawskim; prowadzę zajęcia w Instytucie Historycznym.

rok akademicki 2018/2019

W bieżącym roku akademickim (2018/19) prowadzę zajęcia dla studium zaocznego Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Moje przedmioty to Wstęp do badań historycznych.

Praktykowanie historii: Uniwersytet Warszawski

Jako wykładowczyni akademicka pracuję od 2005 r. Prowadziłam pierwszy kurs ćwiczeń z Nauk Pomocniczych Historii Średniowiecza dla studentów trybów dziennych, wieczorowych i zaocznych w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W kolejnych latach powierzano mi także inne kursy, np.: Wstęp do badań historycznych oraz wykłady z historii Polski dla cudzoziemców studiujących na UW w ramach programów wymiany międzynarodowej.

Specjalizacja: turystyka

Od 2014 r. mam możliwość dzielenia się moimi doświadczeniami w sektorze usług turystycznych ze studentami Wyższej Szkoły Politologii, Komunikacji i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Prowadzę zajęcia w ramach specjalizacji turystycznej, które dotyczą aspektów teoretycznych i praktycznych związanych z ruchem turystycznym oraz pasażerskim ruchem lotniczym. W październiku 2015 r. jako trener przewodników i pilotów turystycznych zostałam akredytowana przy Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników z siedzibą w Wiedniu.

Programy wymiany międzynarodowej

Najwięcej satysfakcji przyniosło mi koordynowanie zajęć i wykładanie dla „erasmusowców”. Moje kursy i wykłady odbywały się w Instytucie Historii oraz Centrum Polonicum UW . W ramach współpracy między tymi dwoma jednostkami udało mi się wprowadzić mój program autorski: Inside Warsaw’s History – łączący tradycyjną formę wykładu z zajęciami w terenie i z wykorzystaniem zasobów warszawskich muzeów.

Żywa lekcja historii: wycieczki edukacyjne

Doświadczeniami uczenia „w plenerze” mogłam się podzielić z nauczycielami historii, podczas cyklu wykładów, które zorganizowało wydawnictwo:  Nowa Era a materiały z tych wykładów zostały opublikowane przez wydawnictwo. Na specjalne życzenie prowadzę też wycieczki dla młodzieży szkolnej, dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających w Polsce i za granicą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s