Co robię?

O mnie zawodowo

Mogę śmiało powiedzieć: bardzo lubię moją pracę i robię to, co lubię! Studiowałam historię i italianistykę. Pasjonują mnie: poznawanie przeszłości i procesy komunikacji między ludźmi: językowej i poza werbalnej. Lubię też zastanawiać się nad tym jak się historię pisze i co z tego wynika. Na studiach wciągnęły mnie epoki dawne: późne średniowiecze i renesans. Jak zaczęłam pracować jako przewodniczka okazało się, że ludzi bardziej interesuje co było 100 lub 50 lat. Więc musiałam się douczyć: czytać, odwiedzać miejsca i rozmawiać z ludźmi, który pamiętają – tak odkryłam współczesność. Z tym bagażem doświadczeń wróciłam na studia (podyplomowe) do Instytutu Badań Literackich PAN postudiować stosunki polsko-żydowskie i na Food Studies w SWPS Warszawa.

Języków uczyłam się od zawsze – angielskiego, włoskiego, łaciny , a ostatnio, jako hobby, hebrajskiego i norweskiego. Dynamiczna włoska gestykulacja odpowiada mojemu temperamentowi, a angielski po prostu się przydaje. Pracuję jako tłumaczka asystująca na spotkaniach oraz produkcjach teatralnych i filmowych.

Już na studiach pracowałam jako przewodniczka i pilotka wycieczek w Polsce i za granicą. Razem z turystami, z przyjaciółmi i sama podróżowałam po bliższych i dalszych lądach. A najciekawiej jest w domu – czyli odkrywać z gośćmi Warszawę. Nie twierdzę, że to najpiękniejsze miasto na świecie, ale zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących. Historia Warszawy wciąga jak dobry kryminał.

Pracuję z turystami, biznesmenami i dziennikarzami. W ostatnich latach wyspecjalizowałam się w study tours, które realizuję na zlecenie tour operatorów i instytucji publicznych np.: Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy

Nie samą historią człowiek żyje

Uwielbiam jeść i poznawać nowe smaki w tempie slow. Jestem fanką muzyki klasycznej i opery (najbardziej tej włoskiej-oczywiście!). Interesuję się sztuką: tą dawną, renesansową, a dziś coraz chętniej odwiedzam muzea sztuki współczesnej.