[PL] Selfie z Chopinem

Kto chce mieć selfie z Chopinem? Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby turysta odmówił, choć niektórzy zachowują dystans na początku całej zabawy. A potem…. a potem, to już każdy chce pozować do zdjęcia. W końcu zwiedzanie to rozrywka. O co chodzi z tym selfie?

Selfie z Chopinem to apka przygotowana przez Stołeczne Biuro Promocji. Zasadniczo Fryderyk Chopin pojawia się w rejonie grających ławeczek i w Żelazowej Woli (tam, gdzie rośnie kępa róż Chopin. I wcale nie jest łatwo zrobić sobie fajne selfie. Kompozytor się kręci, znika oraz uporczywie mruga. Czasem puści oczko… A zawsze jest wytwornie elegancki. Zresztą – zobaczcie sami!

Zabawa w fotografowanie to tylko część atrakcji multimedialnych, które można bezpłatnie ściągnąć ze strony Warszawa Chopina lub bezpośrednio ze AppStore (ja używam Iphona). Do pobrania jest apka z trasą chopinowską – ja mam wersję angielską, więc tytuł to Chopin in Warsaw. W tej aplikacji jest, na przykład, rozszerzona rzeczywistość – pojawiają się dawne budynki w Warszawie.

Rozszerzona rzeczywistość na zwiedzaniu w Warszawie marzy mi się, odkąd jeden ze znajomych pokazał mi, jak to działa, na przykładzie zdjęcia Partenonu. Fakt, że myślałam o getcie i centrum miasta, ale Trakt Królewski jest też fajny. Co zrobić żeby rozszerzyć wirtualnie szlak chopinowski? Wystarczy ściągnąć aplikację i nakierować na rejon wokół grającej ławeczki. Ale uwaga! Te rozszerzenia rzeczywistości nie są dostępne na całym szlaku. Trzeba sprawdzić na planie szlaku (oznaczenie AR) – to, w tej ulotce chopinowskiej z punktu informacji turystycznej.  Plan i ulotkę można też ściągnąć ze strony Warszawa Chopina (zakładka Miejsca Chopinowskie).

Z testem całej trasy poczekam, aż zejdą śniegi tej wiosny. W jeden z niewielu słonecznych dni w kwietniu 2017 zwiedzałam akurat Łazienki. Kolejną przerwę w opadach spędziłam przy ul. Traugutta: można tam zerknąć na dawne mieszkanie Chopinów. Tymczasem znowu pada i nici z plenerów, ale jeżeli kogoś interesuje oglądanie dawnego Teatru Narodowego na miejscu Pomnika Powstania Warszawskiegona pl. Krasińskich , to w Muzeum Chopina jest wystawa czasowa na ten temat i nie trzeba biegać wśród deszczu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s